Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Kadın Hastalıkları ve Doğum AD.
Untitled Document

TARİHÇE
Kadın hastalıkları ve doğum anabilim dalı 2009 yılında Prof. Dr. Çetin ÇELİK tarafından kurulmuştur. Prof. Dr. Çetin ÇELİK anabilim dalı başkanlığını da sürdürmektedir. Bölümümüzde şu an 1 profesör, 4 yardımcı doçent, 1 uzman, 8 araştırma görevlisi, 2 poliklinik hemşiresi, 2 poliklinik sekreteri, 4 poliklinik yardımcı personeli, 14 servis hemşiresi, 4 ebe, 1 servis sekreteri, 9 hasta bakıcı ile hizmet vermektedir.
YER ve KAPASİTE
Anabilim dalımız 1 jinekoloji polikliniği, 1 gebe polikliniği, 1 jinekolojik onkoloji polikliniği ve 1 genel poliklinik olmak üzere 4 poliklinikle hizmet vermektedir. Toplam 45 yataklı olmak üzere jinekoloji ve obstetrik yataklı servislerimiz bulunmaktadır. Her servisimizde küçük müdahalelerin yapılabildiği ve ultrasonografinin bulunduğu muayene odaları vardır. Anabilim dalımıza ait bağımsız 3 adet ameliyathanede haftanın her günü planlı jinekolojik, onkolojik, endoskopik ve obstetrik cerrahiler yapılabildiği gibi 7 gün 24 saat acil ameliyatlar ve müdahaleler yapılmaktadır. Toplam 7 yataklı travay ve doğum sonrası takip odalarımız ve 4 adet doğum odasıyla doğumhanemiz 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. 
ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ EĞİTİM SÜRESİ
Kadın hastalıkları ve doğum eğitim süresi 4 yıldır. Bu eğitim süresinde 1 ay anestezi, 1 ay patoloji, 3 ay genel cerrahi, 1 ay üroloji rotasyonları uygulanmaktadır. Haftanın bir günü seminer sunumu yapılmakta ve önceden belirlenen günlerde de makale ve olgu tartışmaları yapılmaktadır. Araştırma görevlerinin bilimsel çalışmalarda aktif olarak bulunmaları teşvik edilmektedir.
ANABİLİMDALI ÇALIŞMA ALANLARI
Genel jinekoloji
Jinekolojik onkoloji
Endoskopik cerrahi
Ürojinekoloji
Perinatoloji

Üreme endokrinolojisi ve infertilite
Selçuk Üniversitesi  Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Selçuk Üniversitesi Tıp Dergisi T.C Sosyal Güvenlik Kurumu T.C Sağlık Bakanlığı Google+ Twitter Facebook Tanıtım Filmi
Ziyaretçi Sayısı 2008515 Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tasarım Zeybek